Επιτυχόντες 2014-2015

100% Επιτυχία σε Lower & Proficiency

Των Πανεπιστημίων Cambridge και Michigan!

H μεγάλη επιτυχία των μαθητών μας, που μας χάρισαν εξαιρετικά αποτελέσματα στις εξετάσεις του
Μαϊου 2015 στο BCCE, Lower και Proficiency, μας κάνει να νιώθουμε μεγάλη χαρά και υπερηφάνεια!

Δείτε αναλυτικά ανά πτυχίο,όλους τους επιτυχόντες μαθητές μας !

Αποτελέσματα εξετάσεων σχολικής χρονιάς 2014-2015

Αγγλική Γλώσσα

UNIVERSITY OF CAMBRIDGE

PET FOR SCHOOLS

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΚΑΛΟΔΙΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

Β1

ΤΟΓΙΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

FCE FOR SCHOOLS

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΑΛΛΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΚΑΦΕΝΤΖΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΛΑΓΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΙΝΑ- ΜΑΡΙΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΝΕΦΕΛΗ-ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

ΣΕΜΕΡΤΖΗ ΑΝΝΑ

ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗ ΘΕΩΝΗ- ΜΥΡΤΩ

ΣΤΑΜΑΤΕΛΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΤΣΕΡΠΕΛΗ ΕΛΕΝΗ

ΤΣΙΜΕΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΧΑΣΑΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

CAE

ΝΕΤΣΙΤΑΛΕΝΚΟ ΝΤΑΒΙΝΤ

CPE

ΓΕΡΑΣΙΜΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

ΚΑΛΛΕ ΜΥΡΣΙΝΗ

ΝΕΤΣΙΤΑΙΛΕΝΚΟ ΝΤΕΙΒΙΝΤ

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ

ΣΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ

ΤΣΙΜΠΟΥΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

MICHΙGAN UNIVERSITY

BCCE

ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΒΙΚΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ- ΜΑΡΙΑ

ΓΑΣΠΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ

ΓΙΑΧΑΛΗ ΟΥΡΑΝΙΑ

ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑ

ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΘΕΟΔΩΡΕΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ

ΚΑΡΚΑΒΕΛΙΑ ΕΛΕΝΗ

ΚΛΙΑΦΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ

ΚΩΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΜΙΧΑΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΜΟΥΧΑΡΕΝΗ ΣΑΛΤΙΑΝΑ

ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΠΑΓΩΜΕΝΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΣΙΔΕΡΗ ΜΑΡΙΑ

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΤΑΣΣΗ ΙΣΙΔΩΡΑ

ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΦΡΑΝΤΖΗ ΕΛΕΝΗ

ECCE

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΒΕΡΡΟΠΟΥΛΟΥ ΛΟΥΚΙΑ

ΒΕΣΚΟΥΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΒΟΥΛΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΓΑΛΑΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΧΡΗΣΤΟΣ

ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΖΩΤΟΥ ΜΕΛΙΝΑ

ΘΕΟΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΡΑΦΑΕΛΑ

ΚΑΠΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ- ΜΑΡΚΕΛΑ

ΚΑΡΒΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ

KΑΡΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΛΑΔΗΣ – ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΟΡΔΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΚΟΥΤΣΟΥΠΙΑ ΜΑΡΙΑ- ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΑΙΔΩΝΑΣ

ΛΙΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΛΥΚΟΥΡΓΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΜΑΡΙΝΕΣΚΟΥ ΡΑΜΟΝΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

ΜΠΑΧΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΣΑΝΔΡΑΒΕΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΟΥΛΗ  ΝΙΚΗ –ΦΙΛΥΡΑ

ΤΟΓΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΤΣΙΩΤΣΟΥ ΑΝΝΑ

ΧΟΙΔΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΕCPE

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΑΡΑΒΑΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ – ΘΕΟΦΑΝΗΣ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΙΑ ΕΙΡΗΝΗ

ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΥ ΜΑΡΙΕΤΙΝΑ

ΓΡΟΥΖΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΔΟΥΚΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΚΑΛΛΕ ΜΥΡΣΙΝΗ

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΑΛΟΓΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ

ΚΑΣΣΙΑΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΚΟΚΚΑΛΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

ΚΟΤΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΚΟΥΡΟΓΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ

ΚΟΥΡΤΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

ΛΑΜΠΙΡΗΣΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣΙΩΑΝΝΗΣ

ΝΤΟΥΚΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΣΑΛΙΒΕΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΣΙΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΛΟΥΙΖΑ

ΕDEXCEL

PTE (LEVEL 2) B1

ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ

PTE (LEVEL 3) B2

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΒΟΥΡΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΓΚΟΤΣΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ

ΚΑΜΠΕΡΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΚΟΡΔΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΜΑΝΤΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΡΩΣΣΗ ΟΛΓΑ

PTE (LEVEL 5) C2

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΝΤΟΥΚΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

CITY AND GUILDS

Β2

ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

ΚΩΣΤΑ ΙΩΑΝΝΑ (ISESOL)

ΛΕΡΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ISESOL)

ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ

MΠΑΛΑ ΑΓΓΕΛΟ

ΝΤΡΕΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

C2

ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ

ΣΑΝΔΡΑΒΕΛΗΣ ΗΛΙΑΣ

MSU (MICHIGAN STATE UNIVERSITY)

CELC (B2)

KAKAΦΩΝΗ ΣΟΦΙΑ

ΚΑΡΑΒΟΥΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΜΠΟΣΓΑΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ

ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

ΤΡΙΨΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΦΙΝΤΡΙΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

CELP (C2)

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

ΓΚΑΤΣΗ ΜΑΡΙΓΚΛΕΝ

ΓΚΟΡΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΓΚΟΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΝΝΑ

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ

ΚΑΤΣΑΟΥΝΙΑ ΜΑΡΙΑ

ΚΟΥΡΤΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

ΚΥΡΙΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

ΛΑΜΠΙΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΛΑΜΠΙΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΟΥΖΑΚΗ ΑΛΙΚΗ- ΜΑΡΙΑ

ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ

ΜΠΟΥΖΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΝΙΑΠΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΣΙΛΑΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ

ΣΟΥΛΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΣΧΙΖΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΤΣΟΥΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

ESB

ESB (B2)

AΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ- ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΖΩΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΜΑΓΚΛΑΡΑ ΜΑΡΙΑ

ΜΑΣΤΟΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ

ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΙΝΗ ΦΛΩΡΑ

ΧΑΙΡΟ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

 

Γαλλική Γλώσσα

MINISTÈRE ÉDUCATION NATIONALE

DELF A2

ΔΙΔΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

DELF B1

ΚΑΛΑΦΑΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΦΙΛΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ- ΑΛΕΞΙΑ

SORBONNE B2

ΤΣΟΚΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ

ΕΠΙΠΕΔΟ Β1

 

Ιταλική Γλώσσα

ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ

ΕΠΙΠΕΔΟ B1

ΚΑΡΥΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΩΡΑ

MHΛΑ ΕΥΗ

ΤΟΓΙΑ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ

ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΙ

ΒΟΥΤΑΣ ΑΡΗΣ

 

Γερμανική Γλώσσα

ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ

 ΕΠΙΠΕΔΟ B2

ΚΑΣΤΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΦΩΤΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

GOETHE INSTITUT

ZD Β1

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΑΣΤΑΝΑΣ ΓΕΩΡΙΟΣ

ΚΑΠΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΖD B2

ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΗΛΙΑΝΝΑ

Ισπανική Γλώσσα

INSTITUTO CERVANTES

DELE C1

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ